Assos Nazlıhan Hotel

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Assos Nazlıhan Hotel Hakkında

Konum

Behramkale Assos Antik Liman'da bulunan tesis; Kadırga Koyu'na 5 km, Edremit Havalimanı'na 70 km, Çanakkale merkeze 90 km, Ayvalık'a 110 km mesafede konumlanıyor.

 

Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Transferler ve Karşılama Esnasında Alınan Önlemler;
 
· Otele giriş yapan tüm misafirler karşılanarak, seyahat hikayeleri ile ilgili gerekli bilgiler alınmaktadır. (Ulaşım araçları, saatleri, bekleme süreleri vs.)
· Tüm transfer araçları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasal ürünlerle temizlenip dezenfekte edilmektedir.
· Transfer görevlileri tarafından maske, eldiven, el antiseptiği ve kolonya gibi “Kişisel Koruyucu Ekipmanlar” kullanılmakta ve gerekli önlemler alınmaktadır.
· Tesislere giriş ve çıkışlarda güvenli mesafe aralıkları gösterilmekte ve bekleme esnasında misafirler güvenli dinlenme alanlarına yönlendirilmektedir.
· Tüm karşılama ekibi kendi sağlıklarını ve misafirlerin sağlığını en yüksek ölçüde koruyabilmek adına maske, siperlik ve eldiven donanımıyla hazırlıklı olacaktır.
· Giriş ve çıkış sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler, güvenli fiziki mesafe kuralına uygun şekilde yapılmaktadır. Gösterilen mesafelere misafirlerin de azami özen göstermeleri rica edilmektedir.
· Kapı anahtarları her yeni misafir girişinde dezenfekte edilmiş ve poşetlenmiş olarak misafirlere hijyenik bir şekilde sunulmaktadır.
· Klima ve televizyon kumandaları her çıkış sonrası dezenfekte edilip poşetlenerek yeni giriş esnasında resepsiyonda verilecektir.
· Tesise giriş esnasında misafirler ateş ölçümünden geçirilmektedir ve odada konaklayacak tüm kişiler tarafından “Misafir Sağlığı Beyan Formu” doldurulacaktır. Gerekli durumlarda misafirlerin sağlık kurumlarına sevk edilmesi sağlanmaktadır.
· Tesis ekipleri yerel ve bölgesel yetkililerle koordinasyon sağlamak için 7/24 hazırdır.
 
Ortak Alanlar İçin Alınan Sağlık Önlemleri;
 
· Tüm ortak kullanım alanlarının temizlik sıklığı arttırılmıştır ve kontrol listeleri ile takipleri yapılmaktadır.
· Tesisin ortak kullanım alanlarındaki oda anahtarları, kapı kolları, ortak tuvaletler, elektrik düğmeleri, prizler, tırabzanlar vb. gibi alanlar sık sık özenle temizlenmekte, özel kimyasallar ve ULV 50 Dezenfektan Makinesi Sisleme teknolojisi ile dezenfekte edilmektedir.
· Tüm genel alan tuvaletlerinde detaylı temizlik haricinde el değmeden kullanım sağlanabilecek sensörlü klozet kapakları tek seferlik kullanım için hazırlanmıştır.
· Tüm ortak kullanım alanlarında el dezenfektanları stant şeklinde ya da duvarda asılı olarak bulunmakta, sık sık kontrol edilmektedir.
· Misafir ortak kullanım alanlarındaki tüm mobilyaların, şezlongların, masa ve sandalyelerin yerleşimleri sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenmiştir. Azami özen gösterilerek yer değiştirilmeden kullanılması gerekmektedir.
· Hamam, sauna, fitness merkezi, SPA alanları ile mini kulüp ve çocuk parklarında dezenfeksiyon işlemleri arttırılmış, kullanımın çok olacağının gözlemlenildiği durumlarda kişi kısıtlaması ve aktivite durdurulması önlemleri alınacaktır.
 
Odalar İçin Alınan Sağlık Önlemleri;
 
· Tüm misafir odaları ve özellikle sık temas edilen eşyalar, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış yüksek kalitede kimyasal ürünler ile temizlenip dezenfekte edilmektedir.
· Konaklama süresince misafir odaları maske ve eldivenli kat hizmetleri görevlileri tarafından rutin olarak temizlenmektedir.
· Nevresim takımı, havlular ve tüm çamaşırlar 60-90 derece arasında özel kimyasallarla yıkanmaktadır.
· Misafirlerin odadan ayrılışından sonra tüm kirliler alınır ve yoğunluğa göre en az iki ila sekiz saat arasında havalandırılır. Detaylı temizliğin yapılmasının ardından da ULV 50 Dezenfektan Makinesi Sisleme teknolojisi ile dezenfekte edilmektedir.
 
Restoranlar ve Servis Alanları İçin Alınan Sağlık Önlemleri;
 
· Tesis doluluk oranına ve restoranlardaki misafir sayılarına göre yeni düzenlemeler getirildi. Restoran hizmetleri, masa aralıklarından üretime ve servis hızına kadar her zaman olduğu gibi dikkatle ve özenle yerine getirilmektedir.
· Gıda güvenliği konusunda her zaman uygulanan standartlara ek olarak, açık büfelerde servis mümkün olduğunca maske ve eldivenli servis personeli tarafından güvenli bir şekilde sağlanacaktır. Misafirlerin kendi servislerini yapacakları büfelerde ise tek kullanımlık eldivenlerden kullanılıp büfe sonundaki eldiven çöplerine atılarak el değmeden büfe hizmeti alınacaktır.
· Tüm servis ekipmanları, bulaşık makinelerinde 70 derece üzerinde yıkanmaktadır.
· Restoranlarda çatal, bıçak, kaşıklar temizlendikten sonra tek kullanımlık poşetler içerisinde hijyenik bir şekilde sunulmaktadır.
· Restoranlarda tüm bardaklar temizlendikten sonra tek kullanımlık poşetler içerisinde hijyenik bir şekilde sunulmaktadır.
· Tüm restoran ve barlarda oturma düzeni sosyal mesafeye uygun olarak açık havada geniş, ferah ve konforlu olacak şekilde düzenlenmektedir.
· Restoranların genel temizliği ile masa sandalye, tezgah, büfe ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri, servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılmakta ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 
Havuzlar ve Plaj İçin Alınan Sağlık Önlemleri;
 
· Plajlar ve havuzların geniş kullanım kapasiteleri bulunmaktadır.
· Kapalı havuz, açık havuz ve plajlardaki şezlong aralıkları, güvenli fiziki mesafe kuralına göre ayarlanmıştır. Düzenlere azami özen gösterilmesi gerekmektedir.
· Plaj ve havuz havluları, yüksek derecede yıkanmış ve temizlenmiştir, kapalı poşetler içinde resepsiyonlardan alınan havlu kartları karşılığında görevli personel tarafından verilecektir.
· Havuzların temizliği her zaman olduğu gibi herhangi bir hastalığa yer vermeyecek kimyasal değerlere uygun şekilde yapılmaktadır.
· Tüm şezlong, şezlong minderleri, plaj ve havuz kabinleri rutin temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilmektedir.
· Havuz ve plaj alanında genelde tek kullanımlık servis gereçleri kullanıldığından sık aralıklarla çöp kutuları bulunmakta ve misafirlerin özenle bu kutuları kullanmaları önerilmektedir.
 
Çalışanlar İçin Alınan Hijyen ve Sağlık Önlemleri;
 
· Çalışanlara uzman firma ve sağlık ekipleri tarafından eğitimler verilmekte ve bu eğitimler sürekli olarak tekrarlanmaktadır.
· Kat hizmetlerinin çalıştığı alanlar, ortak girişler, soyunma odaları, çamaşır odaları ve personel ofisleri gibi yüksek el temaslı alanlarda temizleme ve dezenfeksiyon sıklıkları arttırılmıştır.
· Kat hizmetleri ve hijyen protokolleri eğitimlerine ek olarak, tesis çalışanlarına gelişmiş Covid-19 farkındalık eğitimi düzenli olarak verilmektedir.
· Çalışanların işe geliş ve gidişlerde kullandıkları transfer araçları her servis sonrasında dezenfekte edilmektedir.
· Çalışanlar transferler sırasında koruyucu maske takmaktadırlar.
· İşbaşı yapmadan önce ateş ölçümleri yapılmaktadır.
· Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanları ve bulaşıkhane gibi geri planda olan yerlerde çalışanların maske ve tek kullanımlık eldiven kullanması sağlanmaktadır.
· Çalışanlara ait tesis içerisindeki lojman, kafeterya, kantin gibi ortak kullanım alanları sık sık özenle temizlenerek kimyasal ürünlerle dezenfekte edilmektedir.
· Çalışanların kullanımındaki tüm ortak alanlarda el antiseptiği bulundurulmaktadır.
· Sosyal mesafe kuralları kapsamında, çalışanların kullandığı alanlardaki tüm mobilya,masa ve sandalyelerin yerleşimleri yeniden düzenlenmiştir.
· Çalışanların misafirler ve kendi aralarındaki fiziki mesafe kurallarına göre hareket etmesi ve bilgilendirilmesi sağlanmaktadır.
· Olası durumlarda eylem planlarının devreye sokulması sağlanacaktır.

 

Plaj

Denize sıfır konumdaki tesisin iskelesi ve özel çakıl plajı bulunuyor (kayalık). Plajda alınan güneş şemsiyesi ve şezlong ücretsiz.

 

Genel Tanıtım

Ege'nin eşsiz tatları ve zengin balık çeşitlerinin tarihten gelen otantik bir ortamda sunulduğu Nazlıhan Otel, misafirlerini Assos Antik Liman'da, tarihi dokuya zarar verilmeden dekore edilen binada ağırlıyor. Tesis, tüm banyolarında Türk çini sanatının özgün motiflerini sergileyerek sizi bambaşka diyarlara götürürken mavi bayraklı, özel iskeleli plajında keyifle dolu bir tatil sunuyor. Geçmişin ruhunu yaşatan tesis odalarında; uydu yayını, klima ve minibar bulunuyor.

Assos'un enfes manzarasının yanı başındaki restoranında, yerel lezzetlerle zenginleşen kahvaltılar sunan tesis, akşam yemeğinde de konuklarına doyumsuz anlar yaşatıyor. Behramkale Assos Antik Liman'da konumlanan tesis, Assos'un doğal güzelliğini yaşatan mekanlara da yürüyüş mesafesinde konumlanıyor.

 

Yeme/İçme

Yarım Pansiyon konaklamalarda ise sabah ve akşam yemekleri dışında alınan yiyecekler ücretli. Tesiste alınacak tüm içecekler ücretli. Sabah kahvaltısında 15 kişi üzeri misafir olması durumunda açık büfe, akşam yemeğinde ise 15 kişi altında misafir olması durumunda set menü şeklinde sunuluyor.

 

Hizmet Saatleri

08.00-10.00 Kahvaltı (Açık Büfe veya Seçmeli Set Menü) 19.30-21.30 Akşam Yemeği (Seçmeli Set Menü)

*Sezona göre kahvaltıda açık büfe veya seçmeli set menü servis ediliyor.

 

Otel Olanakları

 
Ücretsiz Olanaklar
 • Buhar Odası (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)
 • Kapalı Restoran
 • Lobi
 • Toplantı Salonu (Konaklama yapılması şartı ile)
 • Kablosuz İnternet (Genel Alanlarda)
 • Restoran
 • Otopark
 • Açık Restoran
 
Ücretli Olanaklar
 • Masaj (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)
 • Döviz Bozdurma
 • Taze Sıkılmış Meyve Suları
 • Bar
 • Doktor
 • Telefon ve Faks Hizmeti
 • Kafe
 • Masaj, Kese ve Cilt Bakımları (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)
 • Jakuzi (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)
 • Hamam (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)
 • Sauna (Assos Nazlıhan Spa Hotel de)

 

Fiyatlar

Yorumlar


Assos Nazlıhan Hotel Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu otel için toplam puanınız

Hizmet Kalitesi Nasıldı?

Odaların Temizliği Nasıldı?

Yemekler Nasıldı?

Otelin Konumu Nasıldı?

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz