Bali Turu Vizesiz

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BALİ – VİZESİZ

4* ve 5* Otel Seçenekleri ile 5 GECE Konaklama

 

TÜRK HAVA YOLLARI Tarifeli Seferi İle…

(Tüm Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı İmkânı)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – BALİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce (uçuş hareket tarihinden bir önceki akşam 22:30) gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK66 sefer sayılı uçuşu ile 01.25‘de Bali ‘ye uçuyoruz. Yerel saat ile 19.45 ’de Endonezya ‘nın en çok ziyaret edilen, sahilleri ile meşhur adası Bali’ye varışımızın ardından otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.


2. Gün: BALİ – (Bali Kombi Turu – Öğle Yemeği Dahil)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bali Kombi Turu’na (Öğle Yemekli85 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamız 11. YY’dan günümüze kadar gelen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Fil Mağarası olarak bilinen Goa Gajah olacaktır. Hinduizm sembolleri ile süslenmiş T şeklinde yapısı bulunan tapınakta en fazla dikkat çeken objelerden biri de, 1954 yılına kadar keşfedilmeyen ancak sonrasında tapınağı meşhur kılan, güzel kadın heykellerinin bulunduğu yüzme havuzlarıdır. Fil Mağarası ziyaretimiz sonrasında Tampaksiring kasabası yakınlarında bulunan bir Hindu su tapınağı olan Kutsal Su Tapınağı’nı (Tirta Empul) ziyaret ediyoruz. Ruhları arındırdığına inanılan kaynak suları ile beslenen ve içinde kutsal olmaları sebebi ile zarar verilmeden yaşayan balıkların bulunduğu havuz, cenaze ayinlerinin düzenlendiği özel bölümler ve bahçesinde yüzyıllık ağaçların bulunduğu tapınaktaki etkileyici ziyaretimiz sonrasında öğle yemeğimizi almak için yerel restorana gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında, Batur Yanardağı ’nı ve yanardağın tepesinden Batur Gölü’ne doğru inen siyah lav şeritlerini gözlemleyebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz panorama noktasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından bir sonraki durağımız Pirinç Tarlaları Terası olacaktır. Burada verilen serbest zamanda Sonsuzluk Salıncağını ve meşhur Luwak kahvesini deneyimleyebilme ve birbirinden farklı fotoğraflar çekebilme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca adaya ait hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Turumuzun son bölümünde ise, gün batımı ile oluşturduğu muhteşem manzaraya şahitlik edeceğimiz Tanah Lot Tapınaklarını göreceğiz. 7 deniz tapınağından birisi olan ve çevresindeki deniz yılanları tarafından korunduğuna inanılan Tanah Lot Tapınağı, deniz tanrılarına tapınmak üzere 16. YY ‘da Hint Okyanusu ‘na bakan bir mercan üzerine inşa edilmiştir. Tanah Lot Tapınağı ‘nı en güzel açıdan fotoğraflayabileceğimiz panorama noktasında verilecek olan molanın ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 


3. Gün: BALİ – (Ubud ve Uluwatu Turu – Akşam Yemeği Dahil)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğlenden sonra ekstra düzenlenecek olan Ubud ve Uluwatu Turu na(Akşam Yemeği Dahil 85 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak birçok Hollywood filminin çekildiği, “Bali’nin kütürel kalbi” olarak nitelendirilen, el işi sanatlarının, ağaç oymacılığının ve müzeciliğin olukça gelişmiş olduğu Ubud ‘a hareket ediyoruz. Ana caddesi boyunca onlarca sanat galerisi ve zanaat pazarı bulunan Ubud’un tarihi 8. YY ‘a kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda antik Bali ‘nin şifa merkezi olan Ubud, günümüzde de doğal ilaç ve şifa merkezi olarak adından söz ettirmektedir. Ubud gezimiz esnasında ilk olarak, gri uzun kuyruklu makakların yaşadığı Ubud Maymun Ormanı ‘nı ziyaret edecek ve yerel köy halkı için ruhani ve kültürel açıdan oldukça önemli orman tapınaklarını panoramik olarak göreceğiz. Ubud gezimiz esnasında ayrıca, birçok efsaneye konu olmuş, Lotus çiçekleri ile dikkat çeken Saraswati Tapınağı ve Ubud ’un odak noktası olarak kabul edilen Kraliyet Sarayı görülecek, Bali’nin yerel el sanatları ve hediyelik eşyalar için merkezi olarak kabul edilen Ubud sanat pazarında serbest zaman sunulacaktır. Turumuzun devamında Bali’nin en meşhur 6 tapınağından biri olan Uluwatu Tapınağı ‘nı ziyaret ediyoruz. Dik bir uçurumun ve falezlerin kenarına kurulmuş olan tapınağın ev sahibi maymunlar olmuş durumda. Yöre halkı için büyük bir manevi değere sahip olan ve adayı kötü ruhlardan koruduğuna inanılan Bali ‘nin sembol tapınaklarından bir tanesi olan Uluwatu Tapınağı’na gerçekleştireceğimiz ziyaretin devamında, yöreye ait görsel bir dans gösterisi olan Keçak dansını izleyeceğiz. Hindu dini motifleriyle ve hikayeleriyle süslenmiş dansta iyinin ve kötünün savaşı anlatılıyor. Tam gün batımı zamanı başladığı için etrafı saran kızıl renk ile dansın kombinasyonu izleyenlerini etkiliyor. Gösteri sonrasında yerel restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


4. Gün: BALİ – (Mistik Bali Turu – Öğle Yemeği Dahil)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Mistik Bali Turu na (Öğle Yemeği Dahil – 85 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı, adanın kuzeyinde yer alan ve keyifli bir orman yolculuğu sonrası ulaşacağımız, şelale sularının doldurduğu havuzlarda yıkanarak yerel inanışa göre arınacağımız GitGit Şelalesi olacaktır. Kelebeklerin uçuştuğu bu muhteşem doğa harikasından sonra bizlere muhteşem bir manzara sunan Wanagiri Saklı Tepe ‘ye hareket ediyoruz. Eğer Instagram'a uygun bir yer bulmayı seviyorsanız, burada en iyi fotoğrafları çekeceğinize hiç şüphe yoktur. Devamında Endonezya’nın Bali Adası ‘ndaki en büyük 2. gölü olan, muhteşem manzaralara ve büyüleyici tapınaklara sahip Bratan Gölü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Burada göreceğimiz Ulun Danu Bratan Tapınağı, Bali mitolojisinde önemli yere sahip yedi deniz tapınağından bir tanesidir. Tapınağın çevresinde dolaşırken kendinizi pek çok inancın simgeleriyle süslenmiş efsanenin arasında buluyorsunuz. Endonezya'da dinlerin ne kadar iç içe yaşadığının en büyük kanıtı, burada hem Hindular için hem Budistlerin kullandığı 2 tapınak haricinde bir de cami bulunasıdır. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ardından bir sonraki durağımız Bali ‘de turistlerin en uğrak noktalarından bir tanesi olan Candikuning Meyve Pazarı olacaktır. Yerel halkın mahsullerini tezgahlara getirdiği bu pazarda Güney Asya ‘ya ait birçok egzotik meyve ve sebzeyi tadabilir ve satın alabilirsiniz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman.


5. Gün: BALİ – (Nusa Penida Adası Turu – Öğle Yemeği Dahil)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, sürat tekneleri ile (speed bot) ekstra düzenlenecek olan Nusa Penida Adası Turu na(Öğle Yemeği Dahil – 85 Euro) katılabilirler. Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası erken saatte, sürat teknelerimize binmek üzere limana hareket ediyoruz. Turumuzda, Bali Adası ‘nın tam karşısında yer alan ve çevredeki en büyük 3 adadan biri olan Nusa Penisa Adası ‘nın son dönemde ünlenen ve sosyal mecrada resimlerine bolca karşılaştığımız birbirinden güzel koylarını gezeceğiz. Bu keyifli turumuzda bizleri bekleyen 4 noktadan ilki Angel’s Billabong olacaktır. Uçurumların arasında, dev dalgalar ve gel-gitlerin taşıdığı sular ile oluşmuş kristal berraklığında doğal bir havuz olan Angel’s Billabong ‘da suyun her defasında bu doğal havuzu dolduruşunu izlemenin ve fotoğraflamanın keyfini yaşayacağız. Bir sonraki durağımız sadece yürüyüş mesafesinde bulunan, dalgaların aşındırması sonucu oluşmuş bir doğal tünel ve turistik çekim merkezi haline gelen Broken Beach olacaktır. Broken Beach ‘de verilecek kısa fotoğraf molasının ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana doru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrasındaki durağımız Nusa Penida Adası’nın en güzel sahillerinden birisi olan, dinazor kafasına benzetilen kayalıklar ve kayalıkların dibindeki nefes kesici güzellikteki plajıyla Kelingking Beach olacaktır. Turumuzun son durağı ise denizin, kumun ve güneşin yanı sıra şnorkel ve dalış gibi aktivitelerin de keyfini çıkartabileceğimiz, mercan kayalıklarında yer alan ve palmiyeler ile çevrelenen Crystal Bay olacaktır. Tur sonrası otelimize transfer ve bu keyifli günün ardından dinlenmek üzere serbest zaman.


6. Gün: BALİ

Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemleri ardından kişisel aktiviteler ve masaj keyfi için tam gün serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek uçuşumuz için Bali Havalimanı ‘na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları ‘nın TK67 sefer sayılı uçuşu ile 21.05 ‘de İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ ile 05:55 ‘da İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar: 340 Euro yerine 255 EURO!

 

 • Bali Kombi Turu Öğle Yemekli (85 Euro)
 • Ubud ve Uluwatu Turu Akşam Yemeği Dahil (85 Euro)
 • Mistik Bali Turu Öğle Yemeği Dahil (85 Euro)
 • Nusa Penida Adası TuruÖğle Yemeği Dahil (85 Euro)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Bali Denpasar HL – İstanbul HL parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Tercih edilecek otelde toplam 5 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve transferler esnasında asistanlık hizmeti,
 • Ekstra turlarda Türkçe rehberlik hizmetleri (16 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri ve içecekler,
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro) (70 yaş üzeri 30 Euro)
 • Endonezya’ya yapılacak seyahatlerde T.C. vatandaşları için vize uygulaması bulunmasa da, yerel otoriteler tarafından ülkeye girişte alınmakta olan ve ileri tarihlerde alınabilecek her türlü vergi ve/veya ayak bastı (ülkeye giriş) ücretleri,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Bali Turu Vizesiz Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri