Sofya Ekspresi ile Bulgaristan & Romanya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SOFYA EKSPRESİ İLE BULGARİSTAN & ROMANYA TURU

      Sofya, Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov Turları Dahil

50 Euro Ön Ödeme ile yer ayırtabilirsiniz!

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – SOFYA

İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’da buluşma. Saat 22.40’da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme Trende odalarımızda. 


2. Gün: SOFYA

Sabah saatlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya varış ve bizleri bekleyen aracımız ile yapılacak Sofya panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. 


3. Gün: SOFYA – VELİKO TARNOVA- BUKREŞ

Sabah kahvaltının ardından Romanya’nın Başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Romanya'ya ve başkent Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. 


4. Gün: BÜKRES (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, Sinaia-Bran- Braşov turumuza başlıyoruz. Sinaia'ya varışımıza müteakip Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Şatosu'nu geziyoruz. Daha sonra Bran kasabasında bulunan Drakula Şatosu'nu geziyoruz ve Braşov'u görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Ortaçağ şehir görüntüsünü koruyan şehir gezimizden sonra Bükreş’e dönüyoruz. 


5. Gün: BUKRES – VARNA – NESSEBAR - İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik keyifli yolculuğumuz sonrasında Varna şehir merkezine varisimiz sonrası, gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Deniz Parkı, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgas’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Kırklareli üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sofya Ekspresi Yataklı Vagon ile İstanbul – Sofya Arası Yataklı Vagonda 1 Gece konaklama
 • Sabah Kahvaltısı (Paket, Trende İkram Edilecektir.)
 • 4* Merkezi Otellerde 3 Gece Oda ve Kahvaltı Konaklama
 • Ülkeler arası Lüks Otobüs ile Yolculuk
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Sofya, Bükreş, Sinaia, Bran, Braşov Turları
 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Çok Girişli Schengen Vizesi ( 150 EURO )
 • Zorunlu Seyahat ve 30.000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası – 15 EURO
 • (65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Tarafından Sür Prim Uygulaması Olup Kişi Başı 15 EURO Tur Ücretine İlave Edilecektir ) (80 Yaş Üstü Misafirlerimiz Sigorta Kapsamı dışı kaldığı için Sigorta Yapılamamaktadır )
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Romen Gecesi (35 Euro)
 • Bulgar Tavernası (35 Euro)
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • İçecekler
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 29 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  29.10.2020299.00399.00 299.00-Taksitler »

  Yorumlar


  Sofya Ekspresi ile Bulgaristan & Romanya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri