Karya (Marmaris) Turu - 6 Gece 7 Gün

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Hareket / Gece Yolculuğu
 • 22.00 Bakırköy Doğtaş Mağazası Önü
 • 23.00 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü
 • 00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark Önü 
 • 00.15 Kartal Köprüsü Altı (E 5 Ankara İstikameti) 
 • 00.30 Çayırova Mc Donald ‘s Önü
 • 03.45 Bursa Almira Otel Önü
 • 07.30 İzmir Bornova Sapağı – Ege Üniversitesi Girişi Önünden

2. Gün: Selçuk – Köyceğiz Gölü – Dalyan Tekne Turu – İztuzu Plajı – Marmaris

Bursa – Balıkesir - İzmir güzergâhını takip ederek, gece yolculuğumuz ile Selçuk’a hareket ediyoruz. Susurluk’ta vereceğimiz ilk molanın ardından sabahın erken saatlerinde Selçuk'a ulaşıyoruz. Verilen serbest kahvaltı molasını takiben, Aydın, Çine üzerinden Dalyan'a ulaşıyor ve Nehir kenarında otobüsümüzden inerek bizleri bekleyen kanal teknemize biniyoruz. Antik dönemde Calbis nehri olarak geçen ve Köyceğiz gölünü Akdeniz'e bağlayan bu tatlı su kanalında yapacağımız keyifli Dalyan Tekne Turunda 2200 yıllık Kral Mezarlarını panoramik görüyoruz. ( 1. Tekne Turu ) Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ve alacağımız fotoğraflar ardından tekrar muhteşem güzellikteki sazlıkların arasından yol alarak bu sefer Dünya'nın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen ve Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının yumurta bırakmaya geldikleri İztuzu Plajına ulaşıyoruz. İztuzu Plajında vereceğimiz yüzme molası sonrasın da, tekrar teknemize binerek otobüsümüze ulaşıyor ve Marmaris'te bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

Sabah Kahvaltısı: Selçuk’ta tesisler de ekstra olarak alınacaktır. 

Öğle Yemeği: Dalyan’da rehberimizin önereceği restoranda ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: İstanbul – Bursa -  İzmir – Köyceğiz – Dalyan – Marmaris  / 880 km


3. Gün: Hisarönü – Hisarönü Körfezi Tekne Turu – Bencik Koyu – Dişlice Adası – Kamelya Adası – Bozburun Yarımadası - Kızkumu

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Hisarönü Körfezi Tekne Turumuza çıkıyoruz. (2. Tekne Turu) Datça Yarımadasının en ince noktası olan Bencik Koyu, ilginç kaya şekillerinden ismini alan Dişlice Adası ve 150 yıllık manastırı ile meşhur olan Kamelya Adasında doğal güzellikler eşliğinde yüzme molaları veriyoruz. Bozburun Yarımadası’nın dalgalarla oluşmuş ilginç kaya şekilleri, denizin muhteşem lacivertliği ve koylardaki ağaçların suya yansımış yeşili ile dipteki kumun sarı rengi sizi büyüleyecek. Sonrasında Kızkumu’na gidiyoruz. Denizin ortasında yürüyen insanlar dikkatinizi çekecek. Şaşıracaksınız. Kumul hareketleri sonucunda karadan başlayıp koyu ikiye bölen bir sığlık oluşmuş. Yaklaşık 600 metrelik şeride Kızkumu deniyor. Rehberimizden Kızkumu’nun efsanesini dinledikten sonra, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gecesinde arzu eden misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz.( Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Hisarönü Tekne Turunda Menü ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: Otel  -  Hisarönü - Otel / 42 km


4. Gün: Eski Datça – Can Yücel Evi – Yeni Datça – Taşlık Plajı Yüzme Molası

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında,  Marmaris`in en ucunda bulunan Ege Denizi ile Akdeniz`in sınır noktası Can Yücel`in ismi ile özdeşleşmiş Eski Datça`ya varıyoruz. Eski Datça`da taş binalar arasından yürüyerek Can Yücel'in Evini dışarıdan panoramik görüyor ve Yeni Datça`ya geçiyoruz. Burada, Taşlık Plajı'nda vereceğimiz yüzme molamızın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz.(Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Datça’da rehberimizin önereceği restoran da ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel

Rota: Marmaris- Datça – Marmaris  / 150 km


5. Gün: Serbest Gün – Tam Gün Marmaris Tekne Turu veya Jeep Safari Turu İmkânı!

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, siz sayın misafirlerimize iki farklı ekstra tur seçeneği sunuyoruz.

 

Ekstra Tam Gün Marmaris Tekne Turu: Marmaris’ten bineceğimiz teknemizle gün boyu Marmaris Körfezi`nin eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Yüzme molası vereceğimiz koylar arasında Kızıl kum, Baklabükü, Tersane koyu, Turunç gibi güzellikler sayılabilir. (Öğle yemeği fiyata dâhildir.) Bu güzel günün sonuna doğru teknemizden inerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz..(Ekstra)

Ekstra Tam Gün Jeep Safari: Otelimizin önünden bineceğimiz jeeplerimizle, gün boyu Marmaris'in çam ormanları içerisinde farklı bir heyecan yaşıyoruz. Datça istikameti ile muhteşem çam ormanları içerisinden geçerek Değirmendere off - road parkuruna ulaşıyoruz. Burada eski nehir yataklarında yapacağımız heyecan dolu gezimizin ardından bir doğal güzellik olan Kızkumu'na ulaşıyoruz. Burada verilen yüzme molasını takiben ulaşacağımız Turgut Şelalesi`nde buz gibi suya sahip küvetlerinde yüzme molası veriyoruz. Daha sonrasında tekrar otelimize ulaşıyoruz. (Öğle yemeği fiyata dâhildir.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris gecelerini yaşamak için rehberimiz ile lobide buluşuyoruz.(Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Tercih edilen aktiviteye göre ödenen Tur Ücretine Dâhildir

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Marmaris 3* veya 4* Otel


6. Gün: Akyaka – Gökova Tekne Turu – Yeşil Deniz – Zeytinli Koy – İnce Kum – Lacivert Koy – Sedir Adası – Kleopatra Plajı – Azmak Çayı – Azmak Çayı Tekne Turu – Âşıklar Yolu – Şirince

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Akyaka beldesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikâyeler yazılıp savaşların yapıldığı, Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama sahası olan Gökova Tekne Turumuza başlıyoruz. (3. Tekne Turu) Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy, Sedir Adası ve elbette Kleopatra adına Marcus Antonius tarafından yaptırılan Kleopatra Plajına gidiyoruz. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Daha sonrasında gün içerisinde yapacağımız ikinci tekne turuna başlıyoruz. Bu sefer yöre insanın Gayık diye tabir ettikleri kanal teknelerine binerek Azmak Çayı tekne turuna başlıyoruz. (4. Tekne Turu ) Sit alanı olarak tescillenmiş, birbirinden farklı göçmen kuşlara, su samurlarına ev sahipliği yapan, buz gibi sularında balıkların üreme olanağı bulduğu bu muhteşem çay da, pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’ndan akıntının yönünde denize doğru ilerliyoruz. Suyun altındaki ki flora ve faunasını izlerken “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Keyifli tekne turu sonrası otobüsümüze binerek Âşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek Aydın üzerinden akşamüstü saatlerinde 1924 mübadele yıllarına kadar Türkler ile Rumların iç içe yaşadıkları, meyve Şarapları ile ünlü Şirince'ye geliyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz burada akşam yemeklerini alabilirler. Sonrasında yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Bu güzel köyden ayrıldıktan sonra İzmir, Bursa, İzmit üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Gökova Tekne Turunda Menü ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Şirince’de veya yol üstü tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.

Rota: Marmaris  – Gökova – Şirince – İstanbul  / 740 km


7. Gün: İstanbul

Sabah erken saatlerde 05.00 – 06.00 saatlerinde İstanbul’a varış. Siz değerli konuklarımızı, bir sonraki gezilerde buluşmak dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 •  Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 •  Profesyonel Kokartlı Rehber ile Çevre Gezileri         
 •  Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı  
 •  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği 
 •  Dalyan Tekne Turu
 •  Hisarönü Körfezi Tekne Turu
 •  Gökova Tekne Turu
 •  Azmak Çayı Tekne Turu
 •  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Tüm Öğlen Yemekleri
 •  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Müze ve Ören Yeri Girişleri
 •  Tüm Özel Harcamalar 
 •  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Karya (Marmaris) Turu - 6 Gece 7 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Turumuz 4 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar İade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer veya ikişer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir. Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda acentanın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, acentanın sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan acentanın sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 72 saat önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentada saklıdır. Turun iptali durumunda acenta iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

   

  Müze Kart

  Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

   

  İndirimli Müze Kart

  T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu ücret karşılığında alınabilir.

   

  1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

   

  Öğle Yemekleri:

  Gökova Tekne Turu: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel, makarna, salata, meyve ya da ızgara çipura, makarna, salata, meyve)

  Dalyan Kanal Tekne Turu: Caunos Restaurant öğle yemeği (Açık büfe)

  Köprülü Kanyon: Nova Raft Restaurant öğle yemeği (Izgara alabalık ya da tavuk şiş, açık büfe salata ve garnitür, meyve)

  İçmeler Tekne Turu: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk, makarna, salata)

  Hisarönü/Kızkumu jeep safari: Restaurant öğle yemeği (Izgara tavuk, makarna, salata)

  Datça: Serbest öğle yemeği

   

  Mavi Yolculuk Teknelerimiz

  Dalyan Tekne Turu: 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.

  Gökova Tekne Turu: 110 kişilik, 35 m uzunluğunda 5 M Genişliğinde Akdeniz tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, şezlong Alt kat restoran oturma salonu.

  Azmak Çayı Tekne Turu: 20 kişilik, 7 metre Uzunluğunda 2 m genişliğinde Tek motorlu, Sandal Tarzında tekne

  Marmaris Tekne Turu: 100 kişilik 25 m uzunluk ve 5 metre genişlikte Akdeniz tipi tekneler. Soyunma kabini, tuvalet, mutfak gibi bölümlere sahip bu teknelerimizde Üst kat güneşlenme alanı alt kat ise oturma gruplu restaurant olarak dizayn edilmiştir. İçmeler`den kalkan teknelerde genellikle duş bulunmamaktadır. Gidilen koylardaki duşlardan yararlanılmaktadır.

   

  Programlarımızda Gerçekleştirilen Tekne Turlarımızda Yüzme Molaları İçin Belirttiğimiz Koyların Hangilerinde Mola Verileceğine - Yoğunluk, Rüzgâr Yönü Ve Şiddeti, Berraklık, Denizdeki Akıntı Vb.- Etkenlerden Dolayı Tekne Kaptanı Tarafından Karar Verilir

   

  İklim Şartları

  Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan bu iklim Akdeniz ve Ege Bölgelerimizde görülür. Bu iklimin görüldüğü yerlerde şiddetli yaz kuraklıkları ve yüksek sıcaklık değerleri hâkimdir. Yaz günlerinde sıcaklık değerleri çoğu kere 40°C üstüne çıkar. Ortalama sıcaklıklardaki değerler yanında en sıcak ve en soğuk ayın geneldeki değerleri batı kesimde Ege Bölgesinde daha düşüktür. Yıllık yağış tutarları ise 600-700 mm. arasındadır. Ancak Akdeniz'in batı kesiminde ve Ege Bölgesinde değerler biraz yüksektir (Marmaris 800 mm. Fethiye, Muğla 1200 mm.) Yağışlar genelde kış ile kışa yakın aylarda yağmur şeklindedir. Bu iklimin etki alanı Akdeniz Bölgesinde dağların kıyıya çok yakın ve paralel uzanması nedeniyle dar Ege Bölgesinde ise dağların kıyıya dik gelmesi etkinin iç kısımlara doğru genişlemesini sağlar.

   

  Ulaşım Araçları

  Travego & Tourismo MERCEDES – Man Fortuna 46+1+1 Koltuk, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör.

  MAN FORTUNA 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

  TEMSA SAFIR 46+1+1 koltuk, abs, asr, Klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve Dvd oynatıcı

  MIDIBUSLER -- ISUZU TURKUAZ 31+1 veya 27 + 1 Koltuk, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd ve Dvd Oynatıcı


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri