Büyük ve Yeni Balkanlar Turu - Pegasus Havayolları ile İzmir'den İzmir'e 7 Gece 8 Gün

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İZMİR – İSTANBUL – SARAYBOSNA – MOSTAR – (Akşam Yemekli Blagaj & Poçitely Turu)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj teslim işlemleri ardından Pegasus Havayolları’nın PC2213 sefer sayılı uçuşu ile 05:50 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 07:20’de Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminaline varış ve sonrasında gerçekleştireceğiniz pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC2914 sefer sayılı uçuşu ile 10.25 ’de Saraybosna ‘ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:20 ‘de Saraybosna ‘ya varışımız ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Mostar ‘a hareket ediyoruz. Birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar ulaştığı tarihi Mostar ‘da gerçekleştireceğimiz gezi boyunca Karagöz Bey Medresesi, Mostar Çarşısı, fotoğraf tutkunları için harika fırsatlar sunan Koski Mehmet Paşa Camii, Eğri Köprü, altından sular akan Tabakhane Camii ve Hamamı, 1566 yılında Mimar Hayrettin tarafından (Mimar Sinan’ın öğrencisi) yapılan tarihi Mostar Köprüsü başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu ve çevre gezisi ardından Mostar bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Blagaj ve Poçitely Turu’na (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Mostar ‘a 12 km. mesafede harika doğal yapısıyla ünlü Buna Nehri ‘nin kenarında konumlanan Alperenler Tekkesi’ne ve Sarı Saltuk Türbesi’ne de ev sahipliği yapan doğa harikası Blagaj ‘a hareket ediyoruz. Buna Nehri’ne nazır avluda yer alan yerel restoranda alacağımız akşam yemeği ardından turumuzun ikinci durağı olan Poçitely Köyü ‘ne doğru yola çıkıyoruz. Poçitely, Hırvatistan sınırına 15 km. mesafede bulunan ve aslına uygun şekilde restore edilmiş bir Türk köyüdür. Poçitely ‘de gerçekleştireceğimiz turumuz esnasında Hacı Ali Camii, Şişman İbrahim Paşa Hamamı başlıca görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında vereceğimiz kısa bir fotoğraf molası Mostar bölgesindeki otelimize dönüyoruz.


2. Gün: MOSTAR – (Kraviçe Şelalesi Turu) – TREBİNJE – (Tam Gün Dubrovnik ve Kraviçe Şelalesi Turu)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Kraviçe Şelaleleri Turu ‘na (10 Euro) katılabilirler. Bosna Hersekliler’in en çok rağbet gösterdiği turistik mekanlardan biri olan Kraviçe Şelalesi, suyun 20 – 30 metre yükseklikten ve 6 farklı yerden düşerek doğal bir havuz oluşturması ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Kraviçe Şelalaleri ‘nde vereceğimiz serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve bu doğal güzelliğin verdiği huzuru arkamızda bırakarak Mostar’daki otelimize dönüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saate kadar sunulacak serbest zamanın ardından Trebinje bölgesindeki otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ise ekstra düzenlenecek olan Tam Gün Dubrovnik ve Kraviçe Şelalesi Turu (65 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan ve doğal güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Kraviçe Şelalesi ziyaretimiz ardından, Hırvatistan ‘ın Adriyatik Denizi kıyısında yer alan ve barındırdığı tarihi eserler sayesinde ile 1979 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘ne alınan Dubrovnik ‘i ziyaret edeceğiz. “Adriyatik’in İncisi” olarak da adlandırılan ve Akdeniz ikliminin özellikleriyle birlikte Nisan ayından Kasım ayının başına kadar uzun bir yaz sezonuna sahip Dubrovnik’e varışımızla birlikte şehrin tarihi güzelliklerini görebileceğimiz ve eşsiz manzarasını izleyebileceğimiz eski şehir (Old Town) ‘da çevre gezisi düzenliyoruz. Çevre gezisi sonrasında denizle güneşin tadını çıkartabilmek ve yerel dükkanlardan alışveriş yapabilmek için serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Trebinje bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


3. Gün: TREBİNJE – KOTOR – BUDVA – SVETİ STEFAN – İŞKODRA – TİRAN

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Kotor ‘a doğru hareket ediyoruz. Avrupa’nın en önemli liman kentlerinden olan, Venedik tarzı mimarisi, fiyord benzeri yapısı, Orta Çağ ‘dan kalma eserleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ‘nde yer alan Kotor ‘un eski şehir kısmında yapacağımız panoramik gezide, Venedik Duvarı ve Kalesi, Kotor koyu, Tara Nehri, 8.YY dan kalma Saat Kulesi, Sveti Tripun Katedrali, Sveta Marija Kilisesi ve bölgedeki en büyük kilise olan St Nicolas görülecek başlıca yerler arasındadır. Kotor ‘da gerçekleştireceğimiz gezi ardından kişisel ihtiyaçlar ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kotor gezimizden sonraki Budva ’ya ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan ve Kosova’nın en ünlü tatil beldesi olan Budva’da otobüsümüz ile gerçekleştireceğimiz panoramik gezi sonrasında Karadağ’a bağlı ve 1950 ‘lerden sonra son derece lüks bir tatil adası haline dönüşen Sveti Stefan yolu üzerinden İşkodra ‘ya ulaşıyoruz. 90.000 nüfusu ile Kuzey Arnavutluk ‘un en büyük şehri olan ve aynı zamanda yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde yönetilen İşkodra ‘ya varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Panoramik gezimiz esnasında şehir merkezinde yürüyerek çevre gezisi gerçekleştirecek, tarih boyunca Osmanlılar’ın ve Kosovalılar’ın kuşatmalarına sahne olan Rozafa Kalesi’ni, St.Stephen’s Katolik Katedrali’ni panoramik olarak görecek ve şehir ile aynı adı taşıyan İşkodra Gölü kenarında kısa bir fotoğraf molası vereceğiz. Panoramik gezimiz sonrasında Tiran ‘a hareket ediyoruz. Arnavutluk ‘un başkenti ve aynı zamanda da kültürel, siyasi, ekonomik faaliyetler açısından ülkenin kalbi niteliğinde olan Tiran aynı zamanda da Bektaşiliğin Avrupa’daki merkezi olarak kabul edilir. Tiran ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Kaplan Paşa Türbesi, Sekiz Sütunlu Türbe, İskender Meydanı ve Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Tiran şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


4. Gün: TİRAN – OHRİD – (St.Naum Turu) – BİTOLA / MANASTIR – ÜSKÜP

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Ohrid ‘e hareket ediyoruz. Makedonya’nın güneyinde ve Ohrid Gölü kenarında konumlanan Ohrid, 6000 yıllık geçmişe sahiptir. 1395 senesinde Osmanlı Devleti’ne dahil olan kentte çok sayıda Osmanlı yapısı mevcuttur. 10 cami ve 1 tekkeye halen ev sahipliği yapan Ohrid aynı zamanda Makedonların en ünlü tatil bölgesidir. Ohrid şehir turumuz esnasında, Çar Samoil Kalesi, hediyelik eşyaları, yerel müzikal enstrümanları, çeşitli oymacılık ürünlerini bulabileceğimiz Türk Çarşısı, Aya Sofya Kilisesi, Antik Tiyatro, Sinan Çelebi Türbesi, Halveti Tekkesi ve Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Ohrid gezimiz sonunda arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak St.Naum Turu ‘na (35 Euro) katılabilirler. Ohrid ‘e 29 km mesafede bulunan, Ohrid Gölü ‘nün kaynağının ve aynı zamanda St.Naum Manastırı’nın bulunduğu “Balkanlar’da Cennetten Bir Köşe” olarak adlandırılan St.Naum ‘a yapacağımız turumuzda buradaki eşsiz manzarayı fotoğraflayacak ve ardından turumuzu tamamlayarak Manastır (Bitola) ‘ya hareket edeceğiz. Evliya Çelebi ‘nin “Rum ilinin en güzel şehri” olarak betimlediği Manastır, aynı zamanda Atatürk ‘ün mezun olduğu ve panoramik olarak göreceğimiz Manastır Askeri İdadisi ‘ni bünyesinde barındırır. Atatürk ‘ün balmumundan heykeli ve kullandığı bazı eşyalar da burada sergilenmektedir. Manastır Askeri İdadisi ‘nde sunulacak serbest zaman ardından Üsküp bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


5. Gün: ÜSKÜP – (Priştine & Prizren ve Matka Kanyonu Turu) – ÜSKÜP

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Priştine & Prizren ve Matka Kanyonu Turu ‘na (75 Euro) katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan, Üsküp ‘ün yaklaşık 15 km güneybatısında Treska Nehri ile Vardar Nehri ‘nin buluştuğu noktada yer alan Matka Kanyonu, doğa turizmi açısından Makedonya’nın en ünlü bölgesidir. 5 bin hektarlık alana sahip kanyonun içinde Matka Gölü’nün yanı sıra derinlikleri birbirinden farklı 10 kadar mağara ve 3 adet manastır da yer almaktadır. Kanyon boyunca gerçekleştireceğimiz yürüyüş sonrasında Matka Kanyonu gezimizi tamamlıyor ve turumuzun ikinci durağı olan, Kosova ‘nın başkenti Priştine ‘ye hareket ediyoruz. Nüfusunun büyük kısmını Müslüman Arnavutlar’ın oluşturduğu Priştine şehir turumuzda Osmanlı Padişahlarının yaptırdığı birçok cami ve eser karşımıza çıkacaktır. Bunların arasında Sultan Bayezit tarafından yaptırılan Çarşı Camii, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Sultan Murad Camii ve bunların yanı sıra 19 yy ‘dan kalma tarihi saat kulesi, yapımı 400 yıla yakın süren Yaşar Paşa Camii, Rahibe Teresa Katedrali, Murad Hüdavendigar Türbesi panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Priştine gezimiz sonrasındaki durağımız ise Prizren olacaktır. Kosova ‘ın 2. büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Panoramik şehir turumuz sonrasında sunulacak serbest zaman ardından turumuzu tamamlıyor ve Üsküp bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Ardından Üsküp şehir turu için hareket ediyoruz. Makedonya’nın başkenti statüsünde olan ve Vardar Nehri kıyısına kurulan Üsküp, şehrin merkezi olarak kabul edilen Makedonya Meydanı ‘nda yer alan heykeller sebebi ile “Heykeller Şehri” olarak da bilinir. Yaklaşık 500 sene Osmanlı Devleti bünyesinde idare edilen ve aynı zamanda ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp ‘de düzenleyeceğimiz panoramik şehir turu esnasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Taş Köprü, Osmanlı Köprüsü ve Kurşunlu Hanı görülecek yerler arasındadır. Hediyelik eşya alışverişi ve yerel sanat eserlerini incelemeniz için Türk Çarşısı ‘nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Üsküp şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turumuz sonrasında otelimize transfer.


6. Gün: ÜSKÜP – BELGRAD – (Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu) – (Yemekli Belgrad Akşamları Turu)

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Belgrad ‘a doğru hareket ediyoruz. Belgrad ‘a varışımız sonrasında şehir turumuzu düzenliyoruz. “Beyaz Şehir” olarak da bilinen Belgrad ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turunda, Kale Meydanı, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Belgrad şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Tuna ve Sava Nehri Tekne Turu ‘na (10 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Belgrad ‘ı bir kez de, Tuna Nehri ve şehrin içinden geçen Sava Nehri’nin kesişme noktasından izleme şansına sahip olacağız. Tur sonrası Belgrad ‘daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra düzenlenecek olan Yemekli Belgrad Akşamları Turu ‘na (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Belgrad ‘ın popüler cafe, restoran ve mağazaları ile çevrelenmiş lokal mahallelerinde keyifli bir yürüyüş turu gerçekleştirecek, ardından lokal restoranda 3 set menü ve 1 içecek ikramı ile sunulacak yerel müzikli eğlenceli gece programımızı düzenleyerek otelimize döneceğiz. İsteyen misafirlerimiz rehberimize danışarak şehir merkezinde geçirecekleri sürede Belgrad’ın dünyaca ünlü gece hayatını deneyimleyebilirler.


7. Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA – (Vrelo Bosne ve Yaşam Tüneli Turu)

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. Şehir turumuz esnasında Saraybosna Şehir Müzesi Binası, Parlamento Binası, Büyük Katedral görülecek yerler arasındadır. Kısmen yürüyerek devam edeceğimiz şehir turumuzun devamında sanat sokağı olarak bilinen Bakırcılar Sokak, Çarşı Camii, Saat Kulesi, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Müzesi ve Kütüphanesi, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü, At Meydanı ve 1994 ‘de Pazaryeri katliamının yapıldığı Markale Semt Pazarı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından sunacağımız serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Boşnak – Türk Mahallesi ‘nde leziz Boşnak böreğinden tadabilirler. Serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak Vrelo Bosne ve Yaşam Tüneli Turu (35 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Bosna Nehri’nin kaynağı olan Vrelo Bosne milli parkını ziyaret ediyoruz. Kuğuların, yaban ördeklerinin serbestçe yaşadığı bu doğal parkta mevsime göre doğanın her türlü rengini ve tonunu görme şansımız olabilecektir. Vrelo Bosne turu sonrasında Turumuzda 1425 gün süren Saraybosna Kuşatması ‘nın kırıldığı Savaş (Yaşam) Tüneli ‘ni ziyaret ediyoruz. Burada yaklaşık 15 dk sürecek video ile savaşın ağır şartlarını görüyor, fotoğraf galerisi savaş haritası ve savaş sırasında kullanılan araç gerecin sergilendiği müzeyi gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası Saraybosna bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


8. Gün: SARAYBOSNA – (Travnik ve Ahmici Köyü Turu) – İSTANBUL – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Travnik – Ahmici Köyü Turu (35 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamız, 1993 yılında Hırvat kuvvetleri tarafından yakılarak yağmalanan ve halen savaşın izlerini silmeye çalışan Ahmici Köyü olacaktır. Ahmici Köyü ‘nde, II. Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın gördüğü en büyük soykırımlardan birinin tarihi izlerine tanık olacak ve hayatını kaybeden Boşnak Müslümanları anacağız. Ardından turumuzun ikinci durağı olan ve “Vezirler Şehri” olarak da bilinen Travnik ‘e varıyoruz. Travnik ‘de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında, bir benzeri Kalkandelen’de bulunan Alaca Camii’ni, tarihi Travnik Kalesi ‘ni, günümüzde halen eğitim vermeye devam eden 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Öğle yemeği ve Travnik sokaklarında alışveriş için sunulacak serbest zamanın ardından turumuzu tamamlıyor ve Saraybosna ‘ya dönüyoruz. İstanbul ‘a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için, rehberimizin belirteceği saatte Saraybosna Havalimanına transfer gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC294 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.45 ‘de İstanbul’a hareket. TSİ 20.35 ’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış. Ardından Pegasus Havayolları’nın PC2212 sefer sayılı uçuşu ile 22.55’de İzmir’e hareket. 00.50 ‘de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İzmir Adnan Menderes HL – Sabiha Gökçen HL – Saraybosna – Sabiha Gökçen HL – İzmir Adnan Menderes HL parkurunda uçak bileti,

(Programda belirtilen İzmir – İstanbul – İzmir uçuş saatleri prensip saatlerdir. Uçak doluluğuna ve hava yolu tarifesine göre saatler değişebilir. Rezervasyon anında uçuş saatlerinin teyit edilmesi gerekmektedir)

 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 4* & 5* şehir içi (05-15 km) otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran, Ohrid, Bitola / Manastır, Üsküp, Belgrad panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Otel ve Turist şehir vergileri,
 • Profesyonel İstyatur Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (Kişi başı 50 TL)
 • Hırvatistan Vizesi 85 € (Sadece extra Dubrovnik Turu ‘na katılmak isteyen misafirler için)
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen ve serbest zamanlar dahilinde rehberin organize edebileceği tüm gezi ve turlar,
 • İsteğe bağlı Müze ve ören yerleri girişleri
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Eylül • 04, 11, 18 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  27.09.2021399,00574,00 399,00-Taksitler »
  04.10.2021349,00489,00 349,00-Taksitler »
  11.10.2021349,00489,00 349,00-Taksitler »
  18.10.2021349,00489,00 349,00-Taksitler »

  Yorumlar


  Büyük ve Yeni Balkanlar Turu - Pegasus Havayolları ile İzmir'den İzmir'e 7 Gece 8 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri