Mezopotamya ’nın Kalbi Mardin

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Mezopotamya ’nın Kalbi Mardin
 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL -MARDİN

İstanbul Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinden saat 06:30 'da Mardin'e hareket. 08:25 gibi varış ve bizi bekleyen rehberimiz ve özel aracımız ile buluşma sonrası Mardin şehir turumuza başlıyoruz. " Gündüz seyranlık gece gerdanlık" Mardin şehrinde ilk durağımız dinlerin ve dillerin buluştuğu bir çok farklı kültür ve inancın birleştiği Eski Mardin olacak. Buradaki gezimize Kasımiye Medresi ile başlıyoruz. Artuklu Sanatının tüm inceliklerini taşıyan taş işçiliğinin ustalıkla sergilendiği Medrese yıllarca eğitim amaçlı kullanılmıştır. Medresenin avlusunda fotoğraf molasının ardından Mardin şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz.Burada Kırklar Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Mardin Arkeoloji Müzesi , Mardin Çarşıları ve Mardin Ulu Cami'yi göreceğiz. Yöresel lezzetleri tadabileceğimiz öğle yemeğinin ardından Süryanilerin bin yıldan fazla bir süre Patrikhane Merkezi olan Deyr-ul Zeferan Manastırını gezerken dört bin yıllık güneş tapınağı , Şifahane, Kilisesi ve Vaftizhanesi ile zamanda yolculuğa çıkacağız. Gezilerimiz sonrası Mardin'deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: MARDİN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Büyük İskender ve Pers Kralı Darius Savaşına tanık olan Dare Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Mağara evleri , mezarları ,kiliseleri , sur sarnıçları , yerin altında bulunan zindan ve kaya mezarları ile büyülü bir mekan olan Antik kenti ziyaret ettikten sonra serin suları ile cennetten bir köşe olarak tasvir edilen ve bölgesin mesire alanı olan Beyaz Su'ya gideceğiz. Burada vereceğimiz molanın ardından Süryanilerin ilk yerleşim alanlarından biri Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat'a varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve Midyat'ta ilk durağımız olan Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Mor Gabriel ( Deyr-ul Umur ) Manastırını görüyoruz. Sonrasında Midyat Çarşı Meydanında yöresel Telkari ( Gümüş Tel İşlemeciliği ) işlemecilerinde ve Midyat sokaklarında serbest zaman geçireceğiz.Gezilerimizin ardından Mardin'deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: MARDİN -İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Mardin'in Savur ilçesine hareket ediyoruz.Panaromik Savur turu sırasında yöredeki Süryanilere ait terk edilmiş bütük köylerden biri olan Dereiçi (Kıllıt ) Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Köyde Mor Yuhannun Kilisesi2ni görüyor ve köyün dar sokaklarında yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimiz sonrası Mardin'e dönüyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası kişisel aktiviteler ve alış veriş için serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile 18:45'te istanbul'a hareket. Turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen Otelde vb. Konaklama (Otel değişiklik durumunda kalite aynı veya üst sınıf olacaktır.)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm transferler (Sosyal mesafeli oturma düzeni )
 • Programda belirtilen tüm yemekler (Yöresel Lezzetler)
 • ProntoPlus profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tüm ören yerleri ve müze giriş ücretleri
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Kişisel harcamalar
 • Otel minibar harcamaları
 • SEYAHAT GÜVENCE  PAKETİ (Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Mezopotamya ’nın Kalbi Mardin Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri