Lezzet Durakları ; Antakya & Gaziantep

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Lezzet Durakları ; Antakya & Gaziantep
 

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - HATAY (ANTAKYA)

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:00 ’da İstanbul Havalimanı iç hatlar gidiş terminalinden gerçekleşecek uçuş ardından Hatay Havalimanında rehberimiz ile buluşup özel aracımızla Antakya turumuza başlıyoruz. Hristiyanlığın ilk kilisesi St. Pierre Kilisesi ziyaretiyle gezimize başlıyoruz. “Hristiyan” kelimesinin ilk kez kullanıldığı bu kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü görüyoruz. Ardından, ilk olarak Türkiye'deki iki büyük patriklik merkezinden biri olan Antakya Patrikhanesini/Ortodoks Kilisesini ziyaret ediyoruz.Üç büyük dinin mabetlerinin yer aldığı Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Sveyka meydanına doğru hareket ediyoruz. Bu meydanda Sarımiye Camii’ni, cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi'ni ve hemen caminin karşısındaki Sinagogu ziyaret ediyoruz. Kiliseyi gördükten sonra Antakya sokaklarını geziyoruz. Tarihi Uzun Çarşıda gönlümüzce dolaşıp Antakya’nın meşhur tepsi kebabından ve künefesinden tatmak için öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından  Türkiye’nin en büyük mozaik koleksiyonuna sahip Antakya arkeoloji Müzesini gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız The Museum Hotel Antakya’da.


2. Gün: ANTAKYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ‘a doğru  yola çıkıyoruz. Samandağ gezimiz ilk olarak Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve bir köy yerleşimi şeklinde toplu halde yaşayan tek Ermeni köyü, Vakıflı Köyü ile başlıyor. Akabinde Anadolu’da bulunan beş anıt ağaçtan biri olan  Hz. Musa'nın Asa'sı olarak bilinen Çınar ağacını ziyaret edeceğimiz Hıdır Nebi Köyüne doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 1.5 dönümlük arazi üzerine yayılan gölgesinde Hz. Musa'nın içmiş olduğu Ab-ı Hayat Suyu'ndan içeceğiz.

Kapısuyu üzerinden Dor Tapınağını ziyaret ediyoruz. Büyük İskender dönemine ait tapınağın bulunduğu yerden mavi bayraklı Çevlik sahilinin eşsiz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra  Dünya’nın 8. harikası olarak bilinen ve insan emeği ile oluşturulan 1380 m uzunluğundaki Vespasianus-Titus Tüneli’ni gezeceğiz. Roma dönemine ait olan tünel ve beşikli mağarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz.Yemeğimizin ardından Hz. Hızır ve Musa peygamberin buluştuğu Şamanik izler taşıyan Hızır Musa türbesini ziyaret ediyoruz ve Hristiyanlık tarihinin en ilginç dini topluluklarından olan çileci rahiplerin manastırı St Simoen Manastırına doğru yola çıkıyoruz. İlginç hikâyesi ve insanı büyüleyen  manzarası ile ünlü olan manastırı ziyaret ettikten sonra ilk çağlardan beri sayfiye yeri olarak kullanılan efsanelere konu olmuş Harbiye Şelalelerine uğrayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız The Museum Hotel Antakya’da.

 


3. Gün: GAZİANTEP -İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yönümüzü Güneydoğunun incisi sayılan Gaziantep’e doğru çeviriyoruz. İki buçuk saatlik yolculuğun ardından Çingene kızını selamlamak için Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Müzeyi gezdikten sonra Gaziantep mutfağının yöresel lezzetlerini tatmak üzere öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek molasından sonra Gaziantep sokaklarındaki gezimiz başlıyor. Şahinbey Kurtuluş Müzesini ve Gaziantep su kastellerini gezdikten sonra tarihi bey mahallesine gidiyoruz. Ermeni mahallesini ziyaretin ardından tarihi Gaziantep çarşılarında kayboluyoruz. Belirtilen yerde buluşma sonrası havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz.

Bir başka seyahatimizde buluşmak üzere...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Belirtilen Otelde vb. Oda Kahvaltı Konaklama (Otel değişiklik durumunda kalite aynı veya üst sınıf olacaktır.)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm yemekler (Yöresel Lezzetler)
 • ProntoPlus profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tüm ören yerleri ve müze giriş ücretleri
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak Biletleri
 • Kişisel harcamalar
 • Otel minibar harcamaları
 • SEYAHAT GÜVENCE  PAKETİ (Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 29 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  29.10.20202600.00 TL3000.00 TL 2600.00 TL-Taksitler »

  Yorumlar


  Lezzet Durakları ; Antakya & Gaziantep Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri